עורך דין תאונות דרכים

תאונות עבודה

תאונות עבודה:

אנשים רבים נפגעים בתאונות עבודה, תאונת עבודה יכולה להתרחש בזמן העבודה, בדרך אל העבודה או בחזרה ממנה, אם נגרמה לך תאונת עבודה חשוב ליצור קשר מוקדם ככל האפשר עם עורך דין תאונות עבודה, עורך דין המומחה בדיני הביטוח הלאומי בכלל ובתאונות עבודה בפרט, ילחם בעבורך במקצועיות וביסודיות מול הבירוקרטיה האימתנית של המוסד לביטוח לאומי וידאג שתקבל את מלוא הזכויות המגיעות לך. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה עוד בטרם הפניה הראשונה לביטוח לאומי ובטרם מילוי הטפסים השונים! נפגעים רבים לא יודעים זאת אבל מילוי לא נכון של הטפסים המוגשים לביטוח הלאומי עלולים לגרום לפגיעה חמורה בזכויות הנפגע פגיעה אשר לעיתים לא ניתן לתקנה!

מימוש הזכויות תאונות עבודה:

אם נפצעת בתאונת עבודה חשוב מאוד שתדאג לשמור את כל ההוכחות על עצם קיום האירוע לדוגמא: תמונות מזירת התאונה, שמות עדים ומספרי טלפון שלהם, צילום מכל המסמכים והאסמכתאות כגון חומר רפואי, קבלות על הוצאות שנגרמו, אם בני משפחה נעדרו מעבודה כדי לעזור בטיפול בנפגע חשוב מאוד שגם הם ישמרו הוכחו לכך.

הליך מימוש הזכויות בתאונת עבודה נחלק בגדול ל שלושה חלקים:

חלק ראשון- ההכרה– הכרה של המוסד לביטוח לאומי באירוע כתאונת עבודה בהתאם להגדרה על פי החוק. בשלב הזה המוסד לביטוח לאומי יבחן את אמיתות הפגיעה את אופן התרחשותה ויקבע אילו איברים נפגעו כתוצאה מהפגיעה, הגשת ההליך נראית על פניו פשוטה שכן לכאורה מדובר במילוי של טופס פשוט אותו ניתן להוריד מאתר המוסד לביטוח לאומי (לחץ על הקישור להורדת הטופס). אולם טעות פשוטה כגון לשכוח לציין בטופס את כל הפגיעות שנגרמו ולצרף לטופס חומר רפואי המוכיח את כל הפציעות יגרום למוסד לביטוח לאומי להכיר רק בחלק מהאיברים שנפגעו ובכך בעצם לגרום לפגיעה חמורה בזכויותיו של הנפגע! זו רק דוגמא פשוטה למכלול של טעויות אשר עשויות להגרם כתוצאה ממילוי שגוי של הטופס.

חלק שני- קביעת נכות זמנית– לאחר שקיבלנו הכרה מלאה בתאונה ובכל האיברים שנפגעו כתוצאה ממנה, נתקדם לשלב קביעת הנכות הזמנית, בשלב זה נבקש מהמוסדלביטוח לאומי, לזמן את הנפגע לבדיקה בוועדה רפואית זאת, באמצעות הגשת תביעה לקביעת נכות מעבודה (לחץ על הקישור להורדת הטופס), לקראת הוועדה משרדנו יכין את הנפגע הכנה יסודית על מנת שיהיה מוכן להתמודד עם הבדיקות והשאלות השונות הצפויות לו בתוך הוועדה, בנוסף יכין משרדנו את החומר הרפואי באופן מיטבי על מנת להקל על עבודת הוועדה ובעצם לסייע לוועדה לראות את מלוא הנזק אשר נגרם לנפגע, כמובן שאל הוועדה מתלווה לנפגע עורך דין מצוות המשרד – בדרך כלל תגיע לוועדה עורך הדין אושרת דרעי, אשר הייתה בעברה עורכת דין של המוסד לביטוח לאומי! ייצוג של עורך דין מומחה בוועדות הינו בעל חשיבות עליונה שכן בתוך הוועדה נקבעת הנכות של הנפגע. זה המקום להזכיר שהארגונים למימוש זכויות למיניהם אינם רשאים על פי החוק לייצג נפגעים בתוך הוועדות הרפואיות ומשכך השירות אותו הם מסוגלים לתת לנפגע לוקה בחסר. לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום וללא התחייבות ניתן ליצור קשר עם משרדנו בטל: 03-5185190.

חלק שלישי- קביעת נכות לצמיתות– עם תום תקופת ההחלמה מהפציעה והתייצבות הנזק נגיע לוועדה רפואית נוספת כמובן בליווי צמוד של עורך דין מומחה ממשרדנו ונבקש מהוועדה הרפואית לבחון קביעת נכות צמיתה, בשלב זה יש לבחון האם קיימת ירידה בהכנסות הנפגע כתוצאה מהתאונה ובמידה שכן חשוב מאוד לבקש מהוועדה באותו המעמד להפעיל תקנה 15 בהתאם לתקנות המוסד לביטוח לאומי. גם לוועדה זו יש להגיע עם חומר רפואי מסודר וממוין לאחר הכנה קפדנית של התיק ושל הנפגע ובליווי של עורך דין מומחה אשר ייצג את הנפגע בתוך הוועדה. פעמים רבות אנו נתקלים בנפגעים שניסו להגיע לבד לוועדה רפואית או בליווי מי מהחברות השונות למימוש זכויות, ולאחר ששכרו את שירותי משרדנו נוכחו בעצם בהבדל העצום והמשמעותי שיש בהתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי בכלל ובהתנהלות בתוך הוועדה הרפואית בפרט. לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום וללא התחייבות ניתן ליצור קשר עם משרדנו בטל: 03-5185190.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support